تغلیظ کننده کانتینیوس

تغلیظ کننده کانتینیوس

دستگاه کانتی نیوس یا اواپراتور(برج تبخیر رب گوجه فرنگی) عمدتا برای تولید رب گوجه فرنگی و پوره سایر میوه ها به کار می رود .دستگاه تغلیظ کننده کانتینیوس در خط تولید رب گوجه فرنگی، به منظور پخت و افزایش غلظت رب گوجه فرنگی به کار میرود. آب گوجه پس از عبور از دستگاه صافی آب گوجه فرنگی(صافی توربو) وارد دستگاه تغلیظ کننده کانتینیوس میشود تا آنجا در شرایط خلاء، عملیات مورد نظر بر روی آن انجام شود. کلمه کانتی نیوس به معنی مدام است و وجود این نام بر روی این دستگاه به این علت است که آب گوجه های صاف شده به صورت مداوم به این دستگاه وارد شده و پس از پخت و تغلیظ در آن به صورت آب گوجه غلیظ شده خارج میشود. آب گوجه تغلیظ شده، آماده ورود به عملیات بسته بندی رب گوجه فرنگی است.
ساختار کلی دستگاه های تغلیظ کننده کانتینیوس بدین ترتیب است که آب گوجه فرنگی توسط پمپ سانتریفیوژ نسبتا قوی از داخل مبدل حرارتی عبور کرده و دمای آن افزایش می یابد و پس از عبور از مبدل وارد بدنه تحت خلاء نسبی ( بول ) گشته و چون فشار پایین است لذا شروع به جوش آمدن می نماید .
دستگاه های تغلیظ کننده کانتینیوس بسته به تعداد بدنه و مبدل حرارتی و ابعاد و اندازه مبدل های تحت خلاء نسبی دارای ظرفیت های مختلفی هستند . به هر بدنه و مبدل حرارتی مربوطه یک مرحله می گویند که سیستم اتوماسیون جهت تغذیه پوره و تخلیه ، سیستم کنترل حرارتی الکترونیک و کنترل فشار بخار اتوماتیک می باشد. همچنین از این سیستم می توان در تولید پوره انواع میوه مورد استفاده قرارداد . بدنه و کلیه قطعات دستگاه که با مواد غذایی تماس دارند از جنس استیل می باشد و ازین رو استقامت و ماندگاری این دستگاه برای چند ده سال به راحتی قابل استفاده است.

برای سفارش این دستگاه و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.