دستگاه پرکن چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه پرکن چیست و چه کاربردی دارد؟

خلاصه مقاله :

دستگاه پرکن ظروفی مانند کیسه، بطری و قوطی را با یک مقدار مشخص از محصول مانند مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی یا دارویی پر می کنند.دستگاه پر کننده یکی از ماشین آلات مهم صنعتی به حساب می آید که در خط تولید تن ماهی کاربرد دارد.

دستگاه پرکن ظروفی مانند کیسه، بطری و قوطی را با یک مقدار مشخص از محصول مانند مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی یا دارویی پر می کنند. دستگاه پر کننده یکی از ماشین آلات مهم صنعتی به حساب می آید که به فرآیند تولید سرعت می بخشد. اما دستگاه پرکن چگونه کار می کند؟ کاربردهای دستگاه پرکن چیست؟ برای چه موادی از دستگاه پرکن استفاده می کنند؟ در ادامه این مقاله به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد.

دستگاه پرکن چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، دستگاه پرکن وسیله ای است که وظیفه پر کردن حجم یا وزن مشخصی از محصولات را مانند مواد غذایی، مایعات، مواد آرایشی و بهداشتی، پودر ها و غیره را به عهده دارد. دستگاه پرکن بر اساس نوع اتوماسیون به سه نوع تمام اتوماتیک، نیمه اتوماتیک و دستی، طبقه بندی می شوند. برخی از دستگاه های پرکن به دستگاه های دربند نیز مجهز هستند و باعث شده که روند تولید محصول نهایی با سرعت بیشتری انجام شود.

از دستگاه پر کن اغلب برای پر کردن محصولاتی مایع یا گاز استفاده می کنند. اما طیفی وسیعی از محصولات مختلف از جمله : محصولات پودری و گرانول، غذای حیوانات خانگی، مواد نیمه مایع مانند ژل، سس و رب گوجه فرنگی، مواد بهداشتی همچون دئودرانت ها و رژ لب، همگی از این فناوری استفاده می کنند.

دستگاه پر کن بر اساس تقاضا ساخته و تولید می شود. ممکن است که در یک فرآیند تولیدی، تعداد محصول خروجی زیاد نباشد که در این صورت از دستگاه های دستی پرکن استفاده می کنند یا اینکه ممکن است ظرفیت تولید بالا باشد که در این صورت نیاز یک دستگاه پرکن تمام اتوماتیک، لازم و ضروری می باشد.

دستگاه پرکن مشکلاتی مانند پر کردن نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه یا محصولات شوینده مانند فوم یا مایع دستشویی را به راحتی مرتفع می کند که این خود یک نقطه قوت برای این دستگاه ها به شمار می رود. در این روش نازل پر کننده به داخل ظرف مورد نظر وارد شده و همزان که در حال عملیات پر کردن است ، به سمت بالا حرکت می کند این حرکت ممکن است که بالعکس باشد و ظرف در حال پر شدن، بالا و پایین برود تا از هدر رفتن محصول یا ترشحات احتمالی جلوگیری شود.

انواع دستگاه پرکن و نحوه ی کار آنها

دستگاه پر کن به سه دسته: دستی، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک طبقه بندی می شوند.

در نوع ساده که همان پرکن دستی می باشد، دستگاه به یک سر پر کننده مجهز است و عملیات پر کردن به صورت دستی انجام می شود. در پرکن نیمه اتوماتیک، دستگاه از چند سر پرکننده تشکیل شده است که توسط یک اپراتور، عملیات پر کردن صورت می پذیرد. در پرکن های تمام اتوماتیک که رایح ترین نوع دستگاه پرکننده در صنعت به حساب می روند، دستگاه به چندین سر پر کننده مجهز است که به صورت دوار و در حال چرخش (روتاری) است، ظرف های از قبل تعبیه شده را پر می کنند. دستگاه های تمام اتوماتیک بهترین انتخاب برای تولید با ظرفیت بالا می باشند.

طبقه بندی دستگاه پرکن بر اساس نوع محصول

دستگاه پر کن مایع

در بازار امروز پرکننده های مایع به پرکننده فشار، پیستونی، پمپ دار، سیفونی و گرانشی تقسیم بندی می شوند. که تقریبا اکثر آنها از نوع نیمه اتوماتیک یا دواری (روتاری) می باشند تا عملیات پر کردن با سرعت بیشتری انجام شود. پرکننده های مایع به دو دسته پرکننده حجمی و  پرکننده مایع بر اساس سطح، تقسیم بندی می شوند.

گاهی اوقات بطری های که برای پر کردن استفاده می شوند ممکن است که است دارای حجم متغیر نسبت به یکدیگر باشند (کوچک و بزرگ باشند). اگر برای خرید به یک فروشگاه رفته باشید شاید با بطری هایی برخورد کرده اید که حجم برخی از آنها زیاد یا برخی دیگر دارای حجم کمتری هستند این اختلاف حجم بدلیل استفاده از دستگاه پرکن حجمی می باشد. در واقع این دستگاه ها، حجم معینی از مایع را بدرون ظرف منتقل می کنند. بنابراین اگر یک ظرف دارای حجم بزگتر باشد، سطح مایع پر شده ظروف بزرگتر؛ از سطح مایع ظروف کوچکتر کمتر خواهد بود. حال اگر برای پرکردن مایع از دستگاه پرکن مایع بر اساس سطح، استفاده شود. این اختلاف سطح بوجود نخواهد آمد. این دستگاه های پرکن بر اساس حجم ظرف عمل می کنند و کوچک یا بزرگ بودن ظرف برای آنها اهمیت ندارد. به همین دلیل سطح مایع پر شده برای تمام ظروف یکسان خواهد بود.

اما کدام دستگاه را باید انتخاب نمود؟ اکثر افراد از دستگاه پرکن حجمی برای کار خود استفاده می کنند. دلیل آن ارزان و سریع بودن این دستگاه ها می باشد. فرض کنید که کالای تولیدی شما یک محصول با ارزش باشد. اگر از دستگاه پرکن مایع بر اساس سطح استفاده نمایید، بدلیل اینکه سایز ظروف برای دستگاه اهمیت ندارد، در نتیجه اگر ظروف مورد نظر دارای اختلاف سایز باشند، هزینه ی زیادی را باید بابت این اختلاف بپردازید که این مورد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد. در واقع یکی از دلایلی که صاحبان صنایع به سراغ پرکن ها حجمی  می روند، همین موضوع می باشد.

دستگاه پرکن فشار

برای سرعت بخشیدن به فرآیند پرکردن از دستگاه هایی استفاده می کنند که عملیات پر کردن را توسط فشار انجام می دهد. این پرکن ها به یک مخزن و یک پمپ مجهز هستند که در پشت دستگاه قرار گرفته است. در این دستگاه ها، نازل اسپری کننده، وقتی در داخل بطری و ارتفاع هدف قرار گرفت، شروع به پرکردن بطری با فشار بالا می کند. این دستگاه ها را می توان بر روی پرکن های نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و دوار (روتاری) نصب و پیکربندی کرد. این دستگاه پرکن برای مایعاتی با ویسکوزیته کم تا متوسط مناسب می باشد. سس، شربت، فوم دستشویی، ژل های سبک، شامپو، آب، نوشابه های گازدار برخی از این موارد هستند.

عملکرد بالا، تمیز سازی آسان، راحت بودن کار با دستگاه برای اپراتور، قابلیت ارتقا دستگاه با هزینه کم و انعطاف پذیری بالا برخی از ویژگی های این دستگاه به شمار می رود.

دستگاه پرکن پیستونی

این دستگاه ها که به سوپاپ هایی مجهز هستند که نسبت به خوراک ورودی واکنش داده و باز  وبسته می شوند. همچنین این پرکن ها به یک مخزن مجهز هستند که براحتی و با سرعت ظروف مورد نظر را پر می کند. از دستگاه پرکن پیستونی معمولا برای موادی که ویسکوزیته بالایی دارند مانند: رب گوجه فرنگی، سس، عسل و غیره، استفاده می کنند که معمولا درصد خطای آنها بسیار پایین می باشد. برای سرعت بخشیدن به روند تولیدِ چنین محصولاتی از دستگاه پرکن پیستونی استفاده می کنند.

دستگاه پرکن پمپی

فیلرهای پمپ دار یکی دیگر از روش های پر کردن محصولات می باشد که محدوده ی گسترده ای از مایعات تا مواد دارای ویژگی ویسکوزیته (خمیر مانند: رب، عسل، کره و غیره) را پشتیبانی می کند. این فیلرها به چندین سر برای پر کردن مجهز هستند که یکی از مزایای این پمپ های جابجایی مثبت، سرعت بالا نسبت به نوع پرکن های پیستونی می باشد. یکی از عیوب این دستگاه نسبت به نوع پیستونی، درصد خطای بالاتر می باشد.

یکی دیگر از مزیت های مهم این پرکن ها تنظیم راحت آنها برای پر کردن بر اساس یک حجم مشخص است. همچنین میتوان بر روی دستگاه پرکن پمپ دار یک مخزن همانند فیلرهای پیستونی تعبیه کرد تا با سرعت بیشتری ظروف مورد نظر را پر کند.

پرکن های پمپی  پرستالتیک (peristaltic)

این فیلرها که مجهز به پمپ هایی از نوع جابجایی مثبت هستند درصنایع شیمایی و دارویی خطرناک و حساس مورد استفاده قرار می گیرند. دلیل آن ارتباط نداشتن مواد با هوای اطرف خود می باشد. طرز کار این فیلرهاا به این صورت است که هنگامی که مایع مورد نظر در یک شلنگ انعطاف پذیر جریان می یابد یک پمپ به صورت چرخشی به این شلنگ فشار آورده و مایع موجود در آن را به سمت جلو هدایت می کند و پس از نیم دور چرخشِ این پمپ، شلنگ به حالت عادی خود برگشته و پس از یک دور کامل دوباره این پمپ به شلنگ فشار آورده و مایع داخل شلنگ به سمت ظرف مورد نظر هدایت می شود. یکی از مزیت های آن این است که می توان شلنگ های به کاربرده شده را دور ریخت یا اینکه مورد استفاده مجدد قرار داد. همچنین دقت این دستگاه ها بسیار بالا می باشد. چیزی در حدود ۱ میکرو لیتر.

پرکن گرانشی

این فیلرها که می توانند مجهز به یک سر یا چند سر باشند (head)  برای یک نوع محصول مناسب هستند و برای استفاده از چند محصول متنوع کاربردی نیستند. این فیلرها به یک مخزن مجهز هستند و محصول مورد نظر در این مخزن قرار گرفته و با توجه به نیروی جاذبه زمین، ظروف مورد نظر را پر می کند. این دستگاه ها دارای تایمر هستند که بعد از گذشتِ زمان از قبل تعیین شده، سوپاپ پرکن بسته شده و برای پر کردن ظرف بعدی این سوپاپ باز می شود و این کار به صورت متناوب در حال جریان می باشد.

پرکن گرانولی

فیلرهای گرانولی در سطح بسیار پایین کار می کنند. پودر یا گرانول ها در یک سینی قرار داده می شوند و بر اساس یک وزن مشخص این ظروف پر می شوند. دقت این دستگاه ها گاهی به حدود یک دهم گرم می رسد. این پرکننده ها هم به صورت نیمه اتوماتیک و هم تمام اتوماتیک در دسترس می باشند.

پرکن پاکتی یا کیسه ای

این فیلر ها به گیره هایی مجهز هستند که پاکت های مورد نظر را محکم نگه داشته و محصول نهایی توسط نازل های تعبیه شده به داخل این پاکت ها هدایت می شوند. از این پرکن ها برای یک محصول می توان استفاده کرد و تنظیم دستگاه برای محصولات متنوع کاری سخت و دشوار خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.