۵ خاصیت مهم گوجه فرنگی

۵ خاصیت مهم گوجه فرنگی

خلاصه مقاله :

آیا می دانستید خوردن گوجه فرنگی قدرت بینایی شما را افزایش می دهد!؟ با خواندن این خبر به خواص دیگر این میوه پی خواهیم برد. مطالعات جدید حاکی از آن است که نوشیدن آب گوجه بدون نمک باعث کاهش فشار خون و کلسترول در میانسالانی می شود که خطر بیماری های قلبی عروقی آن ها […]

آیا می دانستید خوردن گوجه فرنگی قدرت بینایی شما را افزایش می دهد!؟ با خواندن این خبر به خواص دیگر این میوه پی خواهیم برد. مطالعات جدید حاکی از آن است که نوشیدن آب گوجه بدون نمک باعث کاهش فشار خون و کلسترول در میانسالانی می شود که خطر بیماری های قلبی عروقی آن ها را تهدید می کند. این مطالعات که در مجله علوم غذایی و تغذیه منتشر شده است، حاصل مشاهدات محققان دانشگاه علوم پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه توکیو می باشد. بعد از آزمایش بر روی ۵۰۰ مریض، به این نتیجه رسیده اند که نوشیدن آب گوجه فرنگ بدون نمک باعث کاهش فشار خون در ۹۴ تن از شرکت کنندگان شده است.
در اینجا به ذکر ۵ خاصیت مهم گوجه اشاره خواهیم کرد و توضیح مختصری در مورد هریک از آن ها ارائه خواهیم داد.

منبع بزرگی از ویتامین ها

گوجه فرنگی بالغ بر ۴۰ درصد نیاز روزانه بدن به ویتامین C را تامین می کند. همچنین تامین کننده خوبی برای ویتامین A محسوب می شود که به ایمنی، بینایی، و داشتن پوستی سالم کمک می کند. علاوه بر این ها، گوجه فرنگی دارای ویتامین K می باشد که برای استخوان ها بسیار مفید می باشد؛ و پتاسیم که به عنوان یک ماده بسیار مغذی برای عملکرد هرچه بهتر قلب شناخته شده است.

مناسب برای سلامت قلب

گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن می باشد که برای سلامت قلب بسیار مفید است. به گفته کارشناسان وجود میزان بالای لیکوپن در خون با میزان مرگ و میر مبتلایان به سندروم متابولیک گره خورده است که این سندروم می تواند دلیل مریضی، دیابت و حمله های شدید قلبی شود.

افزاینده قدرت بینایی

لیکوپن ها برای چشم نیز مفید هستند. این محصول حاوی لوتئین و بتاکاروتن است که قدرت بینایی را افزایش می دهد و از چشم در مقابل آب مروارید وضعف عضلانی محافظت می کند.

مناسب برای سلامت سیستم گوارش

مصرف مداوم گوجه باعث کاهش پراکسیداسیون لیپید می شود. پراکسیداسیون لیپیدیک واکنش زنجیره ای است که باعث آزاد شدن رادیکال های آزاد می شود و این رادیکال های آزاد منجر به مشکلات قلبی در انسان می شود.

ضد سرطان

بر اساس مطالعات انجام گرفته در سال ۲۰۱۷ میلادی، بعد از خوردن گوجه فرنگی، کاروتنوئیدها در بدن باقی می مانند و در مقابل تاثیرات ماوراء بنفش(UV ) از بدن محافظت می کند.

گروه پیشگامان ماشین سازی نامجو که در زمینه ساخت ماشین آلات صنایع غذایی و راه اندازی خطوط متفاوت صنایع غذایی مانند رب گوجه فرنگی فعالیت دارد، همواره سعی بر آن داشته است تا دستگاه ها به شکلی طراحی شوند که هنگام فرآیند تولید رب از گوجه فرنگی، خواص محصول تا حد ممکن حفظ شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.