آشنایی کامل با خط تولید کنسرو لوبیا

آشنایی کامل با خط تولید کنسرو لوبیا

خلاصه مقاله :

در این مقاله با فرآیند خط تولید کنسرو لوبیا آشنا خواهید شد. گروه پیشگامان ماشین سازی نامجو به عنوان طراح و سازنده مدرن ترین ماشین آلات صنایع غذایی ، این خط تولید را به صورت کامل و با تکنولوژی روز دنیا پیاده سازی کرده است.

خط تولید کنسرو لوبیا یکی از خطوط اصلی تولید در بسیاری از کارخانه های تولید کننده محصولات کنسروی است که در کنار خط تولید رب گوجه فرنگی ، خط تولید کنسرو عدس ، خط تولید کنسرو ذرت و خط تولید کنسرو نخود فرنگی سبد محصولات کارخانه های کنسروسازی را تکمیل می کند.

آشنایی با طرز تهیه کنسرو لوبیا در کارخانه و همچنین به دست آوردن اطلاعات مربوط به قیمت خط تولید کنسرو لوبیا می تواند برای سرمایه گذاران و علاقمندان ورود به عرصه تولید محصولات غذایی کنسروی بسیار مفید و کاربردی باشد. در این مقاله سعی کرده ایم که اطلاعات جامعی درباره فرایند تولید کنسرو لوبیا و همچنین نکات فنی و مهندسی مربوط به آن را به شما ارائه کنیم. همچنین ماشین آلات و دستگاه های مورد استفاده در خط تولید کنسرو لوبیا را معرفی کرده و به صورت خلاصه عملکرد آنها را شرح می دهیم.

مراحل تولید کنسرو لوبیا :

خط تولید کنسرو لوبیا در کارخانه شامل مراحل مختلفی می شود که هر یک از آنها در کیفیت محصول نهایی نقش مخصوصی را ایفا می کنند. از زمانی که لوبیای خام به عنوان ماده اولیه وارد کارخانه می شود تا زمانی که کنسرو لوبیا در بازار مصرف توزیع شده و به دست مصرف کننده نهایی می رسد، عملیات ها و فرایندهای مختلفی روی آن انجام می گیرد تا در نهایت محصولی با کیفیت و مطلوب مشتریان به آنها ارائه شود. در ادامه این مطلب مراحل مختلف خط تولید کنسرو لوبیا را به ترتیب بررسی می کنیم:

۱- نمونه برداری از محموله بار لوبیای خشک :

اولین مرحله از خط تولید کنسرو لوبیا ، انتخاب لوبیای خوب و با کیفیت برای تهیه محصول است. برای این کار از محموله های بار لوبیا نمونه برداری شده و آنها را مورد بررسی قرار می دهند. در این مرحله نمونه های لوبیا از نظر آفت زدگی ، تازگی و کهنگی ، میزان خشکی، زمان خیساندن و میزان جذب آب و کیفیت پخت مورد بررسی و آنالیز قرار می گیرند. لوبیای مناسب برای تولید کنسرو لوبیا نباید آفت زده یا نارس باشد و همچنین بیش از حد خشک نباشد تا فرآیند خیساندن و پخت محصول به خوبی انجام شود. همچنین اندازه لوبیای مورد استفاده برای تولید کنسرو باید درشت و یکدست باشد.

۲- خیساندن لوبیا :

پس از انتخاب محموله بار لوبیای با کیفیت ، لوبیاها داخل مخازن مخصوصی ریخته شده و به مدت زمان تقریبی ۱۸ تا ۲۰ ساعت در آب خیسانده می شوند. برای خیساندن محموله های لوبیای خشک در کارخانه، از مخازن بزرگ استیل مخصوص این کار استفاده می شود. پس از طی زمان خیساندن در آب ، وزن لوبیاهای خشک به حدود دو برابر افزایش پیدا می کند و پس از جذب مقدار آب کافی برای شستشو به مرحله بعدی خط تولید کنسرو لوبیا منتقل می شوند. زمان خیساندن واریته های مختلف لوبیا متفاوت است اما خیساندن همه انواع آنها در آب لازم و ضروری است.

خیساندن حبوبات لوبیا

۳- شستشوی لوبیا :

لوبیاهای خیسانده شده که به مقدار کافی آب را جذب کرده اند از مخازن مخصوص خیساب به قسمت شستشو منتقل می شوند. در این قسمت دستگاه های مخصوصی مانند شن گیر و فلوتیشن واشر به کار گرفته می شوند و شن و سنگریزه های احتمالی ، پوست و سایر ضایعات موجود در محصول را حذف می کنند و لوبیاهای تمیز و شسته شده وارد مرحله بعدی یعنی بلانچینگ می شوند.

حجم تولید محصولات کنسروی در کارخانه های مواد غذایی بالاست و برای اینکه کیفیت کار در حد مطلوبی تضمین شود، نیازمند استفاده از دستگاه ها و ماشین آلات ویژه می باشد. دستگاه های مخصوص شستشوی حبوبات مانند دستگاه فلوتیشن واشر و روت واشر در خط تولید کنسرو لوبیا می توانند به خوبی عملیات شستشوی این محصولات را انجام دهند.

شن گیر لوبیا و حبوبات

۴- بلانچینگ لوبیا :

بلانچینگ فرایندی است که در تولید بسیاری از محصولات غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند با استفاده از بخار و آب جوش انجام می شود و در طی آن ماده غذایی حرارت می بیند و آنزیم ها و ترکیبات نامطلوب و ناخواسته آن حذف می شوند. حبوباتی مانند لوبیا دارای مقدار زیادی ترکیبات نفاخ هستند که از لحاظ تغذیه ای بسیار نامطلوب می باشند. فرایند بلانچینگ در خط تولید کنسرو لوبیا با استفاده از بخار و آب جوش انجام می شود و ترکیبات نفاخ موجود در محصول را از بین می برد. دمای بالای فرایند بلانچینگ همچنین باعث پخت اولیه لوبیا نیز می شود و پخت نهایی محصول را نیز آسان تر می کند.

دستگاه بلانچر

contact us

۵- تهیه و فرمولاسیون سس کنسرو لوبیا :

لوبیا ماده اصلی مورد استفاده در تولید کنسرو لوبیا است و حدود ۶۰ درصد وزن محصول را تشکیل می دهد. ۴۰ درصد باقیمانده وزن محصول را سس مخصوص کنسرو لوبیا تشکیل می دهد. سس لوبیا مایع است و مواد مختلفی در فرمولاسیون آن مورد استفاده قرار می گیرند که شامل آب ، رب گوجه فرنگی ، پیاز داغ ، نمک و انواع مختلف ادویه ها می باشند. سس کنسرو لوبیا در مخازن مخصوصی تهیه می شود و با استفاده از بخار داغ حرارت می بیند و پس از اینکه کاملا بصورت یکنواخت درآمد ، می تواند به قسمت پرکردن محصول فرستاده شود.

برای آماده سازی سس در خط تولید کنسرو لوبیا از مخازن مخصوص فرآوری سس استفاده می شود. این مخازن از جنس استیل می باشند و به صورت دو جداره ساخته می شوند تا آماده سازی و پخت سس کنسرو لوبیا با بهترین کیفیت انجام گیرد.

فرمولاسیون سس کنسرو لوبیا

۶- پر کردن کنسرو لوبیا :

کنسرو لوبیا شامل دو بخش جامد و مایع می باشد. لوبیای بلانچ شده قسمت جامد و سس کنسرو قسمت مایع محصول را تشکیل می دهند. برای پر کردن این دو بخش محصول از دستگاه پر کن مخصوصی به نام دستگاه پرکن منوبلوک استفاده می شود. لوبیا و سس هر دو به این دستگاه انتقال داده می شوند ، ابتدا لوبیا توسط دستگاه و در حجم های تعیین شده وارد قوطی های کنسرو می شود و در مرحله بعدی سس کنسرو به داخل قوطی ها تزریق می شود و بقیه حجم آن را پر می کند.

در گذشته پر کردن محصول داخل قوطی کنسرو توسط دستگاه های جداگانه ای انجام میشد اما با استفاده از دستگاه پرکن منوبلوک در خط تولید کنسرو لوبیا پر کردن بخش جامد و مایع محصول به صورت یکجا و توسط یک دستگاه انجام می شود. نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم این است که سس کنسرو لوبیا باید به صورت داغ به قوطی های کنسرو اضافه شود تا عملیات بعدی که شامل اگزاستینگ و حذف هوا از قوطی های کنسرو است به خوبی و به صورت کامل انجام شود.

پرکن لوبیا منوبلوک

۷- اگزاستینگ قوطی های کنسرو :

اگزاستینگ عبارتست از هواگیری و حذف هوای موجود در قوطی های کنسرو قبل از عملیات دربندی. حذف هوای موجود درون قوطی یکی از الزامات مورد نیاز برای نگهداری طولانی مدت همه انواع محصولات غذایی کنسرو شده است که توسط دستگاه اگزاست در خط تولید کنسرو لوبیا انجام می شود. پس از تزریق محتویات به درون قوطی کنسرو ، قوطی ها به صورت ردیفی وارد دستگاه اگزاست می شوند و همزمان با عبور آنها از درون دستگاه و با استفاده از تزریق بخار آب ، هوای موجود در فضای خالی قوطی ها تخلیه شده و بخار آب جانشین آن می شود.

پس از انجام عملیات هواگیری توسط دستگاه اگزاست ، قوطی های کنسرو آماده عملیات دربندی می باشند و در ادامه خط تولید به سمت دستگاه دربندی انتقال داده می شوند.

دستگاه اگزاست خط تولید کنسرو

۸- دربندی قوطی کنسرو :

قوطی های کنسرو پرشده توسط لوبیا و سس مخصوص ، به دستگاه دربندی در خط تولید کنسرو لوبیا انتقال داده می شوند. دستگاه دربندی قوطی های فلزی کنسرو را به روش دوخت مضاعف دربندی و پرس می کند. برای دربندی قوطی های کنسرو ممکن است از درب های ساده یا درب های آسان باز شو استفاده شود اما نکته مهم در این مرحله رعایت فاکتورهای مهم و حساس در عملیات دربندی می باشد. اگر عملیات دربندی به صورت استاندارد و دقیق انجام شود، سالم بودن و ماندگاری محصولات تضمین خواهد شد و در غیر اینصورت محصولات دچار فساد و نشتی شده و خسارت های زیادی به وجود خواهد آمد.

دستگاه دربندی قوطی کنسرو

۹- پخت نهایی و استریلیزاسیون :

آخرین و شاید بتوان گفت مهم ترین عملیات در خط تولید کنسرو لوبیا پخت نهایی و استریلیزاسیون قوطی های کنسرو می باشد. این عملیات از آنجایی که باعث از بین رفتن و نابودی کامل عوامل بیماری زا و مولد فساد در مواد غذایی می شود، از اهمیت زیادی در صنعت کنسرو سازی برخوردار است. استریلیزاسیون همان طور که از نامش پیداست شرایط کاملا بهداشتی و استریل را در مواد غذایی کنسرو شده به وجود می آورد. عملیات استریلیزاسیون در خط تولید محصولات کنسروی ، توسط دستگاه اتوکلاو انجام می شود.

قوطی های کنسرو شده توسط دستگاه اتوماتیک لودر درون سبدهای مخصوصی به نام سبد اتوکلاو چیده شده و به داخل دستگاه اتوکلاو انتقال داده می شوند. دستگاه اتوکلاو با استفاده از بخار آب داغ تحت فشار ، دمای بالای مورد نیاز برای فرایند استریل شدن را فراهم می کند بنابراین هنگامی که قوطی های کنسرو مدت زمان مشخصی را در دمای بالا و در داخل دستگاه اتوکلاو سپری کنند، قابلیت ماندگاری طولانی مدت در شرایط محیطی را به دست می آورند.

اتوکلاو خط کنسرو

۱۰- بسته بندی نهایی :

در آخرین قسمت از خط تولید کنسرو لوبیا ، قوطی های کنسرو استریل شده پس از خروج از دستگاه اتوکلاو آماده بسته بندی نهایی و انتقال به انبار محصولات می باشند. در خطوط تولید پیشرفته و اتوماتیک برای بارگیری و تخلیه قوطی های کنسرو از درون سبدهای اتوکلاو از دستگاه تمام اتوماتیک لودر و آنلودر استفاده می شود. با استفاده از دستگاه آنلودر قوطی های کنسرو به صورت خودکار و اتوماتیک از درون تخلیه می شوند. سپس قوطی های کنسرو به صورت بسته های ۲۴ یا  ۴۸ تایی کفی گذاری شده و در نهایت توسط دستگاه شرینگ پک بسته بندی نهایی آنها انجام می شود و به انبار محصولات منتقل می گردند.

دستگاه لودر آنلودر

دستگاه شرینک خط تولید کنسرو

contact us

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.