طراحی سیستم مه پاش خط تولید کنسرو تن ماهی

طراحی سیستم مه پاش خط تولید کنسرو تن ماهی

خلاصه مقاله :

ماهی در اثر پخت مقداری از وزن خود را از دست می دهد. سیستم مه پاش وزن با اسپری ذرات ریز آب باعث می شود تا گوشت ماهی مقداری از وزن از دست داده خود را دوباره بدست آورد. علاوه بر این، سیستم مه پاش با خنک کردن ماهی، کار تمیز کردن آن را نیز برای اپراتور راحت می کند.

گروه ماشین سازی نامجو مفتخر است در سال رونق تولید نسبت به طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی مکانیزم خنک کاری ماهی پخته شده گام نخست را در کشور بردارد. در تاریخ هفدهم آبان ماه سال یک هزار و سیصد نود و هشت این فرآیند با مشارکت و همکاری مهندسین و متخصصین این حوزه در واحد فنی مهندسی شرکت ماشین سازی نامجو انجام پذیرفت.

ماهی در اثر پخت مقداری از وزن خود را از دست می دهد. سیستم مه پاش وزن با اسپری ذرات ریز آب باعث می شود تا گوشت ماهی مقداری از وزن از دست داده خود را دوباره بدست آورد. علاوه بر این، سیستم مه پاش خط تولید کنسرو تن ماهی با خنک کردن ماهی، کار تمیز کردن آن را نیز برای اپراتور راحت می کند.

آشنایی با خط تولید تن ماهی

این سیستم به دلیل برخورداری از سیستم منحصر به فرد در واحد خنک سازی گوشت سفید با حفظ رطوبت، مورد استفاده قرار می گیرد. تمام بدنه آن از جنس استنلس استیل ۳۰۴ است و همچنین دارای ضربه گیر برای کالسکه حمل ماهی پخته شده می باشد.از دیگر مزایای این سیستم، وجود نازل های خاصی است که برای عمل خنک کاری طراحی شده اند.سیستم پاشش قابل تنظیم است که به صورت اسپری (Fully Spray)در آن تعبیه شده است.

شبکه مه پاش همچنین به سیستم پمپ و فیلتراسیون نیز مجهز می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.