نقش ماشین سازی نامجو در جهاد اقتصادی

نقش ماشین سازی نامجو در جهاد اقتصادی

خلاصه مقاله :

در تقدیرنامه ای که رئیس جمهور به آقای خلیل نامجو اعطا کرد, در متن آن به امضای وزیر محترم مهندس مهدی غضنفری آمده است, تولید کالای با کیفیت, نوآوری ها و تنوع محصولات و جلب رضایت مشتری …

در سال جهاد اقتصادی, صنعتگری خراسانی افتخاری در عرصه صنعت ماشین سازی کشور رقم زد.

شرکت ماشین سازی نامجو موفق به دریافت لوح تقدیر از دستان پربرکت رئیس جمهور اسبق جناب محمود احمدی نژاد به عنوان واحد نمونه کشوری گردید.

در تقدیرنامه ای که رئیس جمهور به آقای خلیل نامجو اعطا کرد, در متن آن به امضای وزیر محترم مهندس مهدی غضنفری آمده است, تولید کالای با کیفیت, نوآوری ها و تنوع محصولات و جلب رضایت مشتری شما به عنوان واحد نمونه سال ۸۹ انتخاب گردیده اید. شایسته دریافت لوح تقدیر از دست پربرکت ریاست جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز ملی صنعت و معدن می باشد.

خلیل نامجو مدیر عامل شرکت ماشین سازی نامجو, صنعتگری خلاق, مبتکر, نوآور و چهره ای ماندگار در صنعت ماشین سازی کشور به شمار می آید که وجودش افتخاری برای تمامی صنعتگران خراسانی است.

نامجو از همان ابتدای جوانی تمام اهداف و تفکر خود را بر پایه ی ارتقای صنایع غذایی کشور بنانهاد و هر روز افتخاری نو آفرید. وی در زمان جوانی به عنوان صنعتگر جهادگر از سوی مقامات عالی کشور معرفی گردید.
او ۳۰ سال از عمر پربرکت خویش را در ساخت انواع ماشین آلات صنایع غذایی صرف نمود و بیش از ۲۰۰ واحد صنایع غذایی را طراحی, نصب و به بهره برداری رسانیده است. نامجو در خصوص ساخت انواع ماشین آلات صنایع غذایی به خبرنگار ما گفت: این شرکت قادر است بنابه سفارش مشتری خط تولید انواع رب, پوره میوه جات و لواشک را با ظرفیت های تولید از ۳۰۰ تن تا هزار تن در شبانه روز ظرف دو ماه ساخته و به بهره برداری برساند که نتیجه آن ایجاد ۵۰ فرصت شغلی در هر واحد تولیدی است.

ماشین آلات خط تولید رب انار, رب گوجه فرنگی, لواشک, پوره میوه جات در واحد ماشین سازی نامجو ساخته می شود و به کشورهای ترکیه, عراق, افغانستان, جمهوری آذربایجان و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

وی ادامه می دهد: ماشین آلات خط تولید صنایع غذایی به سفارش کشورهای ترکیه, عراق, افغانستان, جمهوری آذربایجان (باکو) و کشورهای شیخ نشین خلیج فارس ساخته و در آن کشورها نصب و راه اندازی نموده است.

دکتر محمود صلاحی استاندار خراسان رضوی در اعطای لوح تقدیر به خلیل نامجو در متن آن نوشت: در سال جهاد اقتصادی و حسن تدبیر و تلاش موفق مدیریت و همت کارکنان آن واحد در جهت ارتقای تولید و دستیابی به اهداف ارزشمند صنعت برای نیل به اقتصاد پویا, توسعه و اشتغال پایدار در نظام جمهوری اسلامی شما به عنوان صنعتگر نمونه استان برگزیده شدید.

شرکت ماشین سازی نامجو تاکنون ۲۰۰ واحد صنعتی و غذایی را در ایران اسلامی و کشورهای خارجی همجوار راه اندازی کرده است.

پروژه خط تولید رب سید پروژه خط تولید رب طبیعت پروژه خط تولید رب شاداب پروژه خط تولید رب دبش پروژه خط تولید رب تکدانه پروژه خط تولید رب رعنا پروژه خط تولید رب یک و یک پروژه خط تولید رب روژین پروژه خط تولید رب بهدیس پروژه خط تولید رب چین چین پروژه خط تولید رب دلند پروژه خط تولید رب تبرک پروژه خط تولید رب مشکوه پروژه خط تولید رب عصاره ناب پروژه خط تولید رب صنایع غذایی حسنی دبی خط تولید رب گوجه فرنگی پروژه خط تولید رب گوجه فرنگی پروژه خط تولید رب چام چام پروژه خط تولید رب بهرخ پروژه خط تولید رب نارون پروژه خط تولید رب شهدین پروژه خط تولید رب سنوس پروژه خط تولید رب نامزد پروژه خط تولید رب ژیلوان پروژه خط تولید رب صنایع غذایی پروژه خط تولید رب هدیه پروژه خط تولید رب سک سک پروژه خط تولید رب ماهوند پروژه خط تولید رب مهرام پروژه خط تولید رب خوشاب

وی همچنین گفت: ماشین آلات صنایع غذایی ساخته شده توسط این شرکت هم اینک در حدود ۲۰۰واحد غذایی کشور نصب و مشغول به کار می باشد که مهم ترین این واحد ها کارخانجات از جمله خوشاب, رعنا,مهرام, تبرک, یک ویک, ساسان مشهد,تکدانه بهدیس ۲۰۰۰, صادق و سیدان طوس می باشد.
این صنعتگر پرتلاش با تشریح چگونگی ساخت کارخانه رب برای واحدهای تولید مواد غذایی اظهار داشت: شرکت ماشین سازی نامجو قادر است خط کامل تولید رب شامل دریافت, شست و شو اولیه و ثانویه میوه, شوتینگ, سنگ گیری, شست و شوی مجدد میوه,سورتینگ میوه,خردکن در فضای بسته و استرلیزه, پیش گرم, صافی جداسازی آب از تفاله, تغلیظ تحت خلاء جهت رب و سیستم تصفیه آب (فیلتر فیزیکی) را به صورت خط اتوماتیک و بدون دخالت کارگران طراحی و راه اندازی نماید.
نامجو در گفت و گو با خبرنگار ما “شهروز” فرزند پرتلاش خود را به عنوان همپای خودش معرفی کرد و او را فردی موثر در مدیریت این واحد صنعتی دانست. شهروز در سال ۸۴ به طور جدی پا در عرصه صنعت نهاد و در این واحد مسئولیت پذیرفت.

ماشین آلاتی که در واحد ماشین سازی نامجو ساخته می شود قابل رقابت با ماشین آلات ساخت کشورهای اروپایی به ویژه کشور صنعتی ایتالیا می باشد.برای اولین بار در کشور دستگاه صافی توربو برای افزایش راندمان تولید رب در واحد ماشین سازی نامجو ساخته شد, بازدهی این دستگاه حداقل ۷۰۰گرم گوجه فرنگی در تولید یک کیلوگرم رب صرفه جویی می شود.

شهروز نامجو همچون پدرش در نوآوری در طراحی و ساخن و ابداع سیستم های خط تولید ماشین آلات صنایع غذایی خلاق است. وی به خبرنگار ما می گوید: این واحد برای اولین بار دستگاه صافی توربوی HX را به کمک پدرش طراحی و پس از ساخت به بهره برداری رسانید. وی سیاست مدیریتی این واحد را چنین تعریف نمود که طراحی توسط “خلیل نامجو” صورت می گیرد و پیگیری, ساخت و مونتاژ و نصب در محل توسط ایشان انجام می شود.

با ساخت ماشین آلات خط تولید رب گوجه فرنگی, رب انار, پوره میوه جات و لواشک در شرکت ماشین سازی نامجو, کشور از واردات ماشین آلات این صنعت بی نیاز شد.

شهروز نامجو می گوید: این واحد برای اولین بار دستگاه صافی توربو HX برای شرکت روژین تاک که بزرگترین واحد تولید واحد تولید محصولات غذایی در استان کرمانشاه می باشد, طراحی و اقدام به ساخت آن نمود که در بازدهی این دستگاه حداقل ۷۰۰گرم گوجه فرنگی در تولید یک کیلوگرم رب صرفه جویی می شود.
وی ادامه داد: دستگاه صافی توربو باعث کاهش تبدیل و ضایعات آب گوجه فرنگی و در نهایت افزایش راندمان ظرفیت تولید کارخانه گردیده است. که به کار بردن این دستگاه هم اینک تفاله تولیدی فوق العاده با رطوبت کمتر دارد و ضریب تبدیل گوجه فرنگی به رب را از ۷٫۶ به ۷٫۳ رسانیده است.

شهروز نامجو: در راستای صرفه جویی انرژی در این واحد صنعتی برای ساخت ماشین الات از سیستم استفاده از بخار حاصل از تغلیظ گوجه فرنگی و تبدیل آن به آب مقطر برای شست و شوی میوه گوجه فرنگی استفاده می کنیم.

شهروز نامجو همچنین می گوید: این شرکت در راستای سیاست های دولت در سال جهاد اقتصادی مبنی بر بهینه سازی و صرفه جویی انرژی در مصرف آب و برق پس از ماه ها مطالعه به کگمک رهنمود های پدرش با انجام یک تکنولوژی نوین در صنعت غذا سیستم های جدیدی را در خصوص صرفه جویی آب ابداع کرده است.

وی ادامه داد: در خط تولید رب بخار حاصل از تغلیظ گوجه فرنگی تبدیل به آب مقطر شده و مجددا آن را برای شست و شو میوه گوجه فرنگی تبدیل به آب مقطر شده و مجددا آن را برای شست و شو میوه گوجه فرنگی استفاده می گردد, که با دست آمدن آن, آب در سیستم قبلی با دمای بالا در خود همین دستگاه به صورت گردشی استفاده می شود.

خلیل نامجو از حمایت های استاندار محترم و مسئولان اجرایی استان تقدیر و تشکر نمود.

خلیل نامجو در پایان این گفت و گو خواستار حمایت دولت از سازندگان ماشین آلات سنگین برای واحد های صنعتی و تولیدی شد و گفت: متاسفانه صنعت ماشین سازی حامی ندارد و بانک ها هیچ گونه تسهیلاتی برای توسعه واحد و خرید مواد اولیه پرداخت نمی کنند, مسئولان بین صنعتگر کارآفرین و یک فرد عادی اصلا تفاوتی قرار نمی دهند. وی افزود هر اندازه که دولت به صنعتگران ماهر و ماشین ساز حمایت کند به همان اندازه کشور به سوی خودکفایی و ایجاد اشتغال دائم سوق داده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.