دانه گیر انار

دانه گیر انار

انار یکی از میوه های پرکاربرد و البته مفید در زندگی روزمره است که دارای خواص گوناگونی همچون رقیق کننده خون، به عنوان آنتی اکسیدان جهت مصارف پوستی، دارای ویتاین های C، B1 ، B2 ، B6 ، پتاسیم و مس است. که علاوه بر اینها دارای خواص دارویی نیز میباشد. خب حالا فرض کنید در مقیاس صنعتی، مثلا برای تولید لواشک بخواهیم از انار استفاده کنیم. اگر قرار باشد این انار ها به صورت سنتی دانه گیری شوند، قطعا کار بسیار زمانبری خواهد بود اما آیا دستگاهی برای جدا کردن دانه انار از پوسته وجود دارد؟
ماشین سازی نامجو با سابقه ی ۴۰ ساله در حوزه ی تولید ماشین آلات صنایع غذایی، محصولی را طراحی و ساخته است که زمان دانه کردن انار را به کسری از ثانیه می رساند. دستگاه دانه گیر انار دارای شاسی و بدنه استنلس استیل مطابق با استاندارد های روز دنیا بوده و یکی از تولیدات پر کاربرد این گروه صنعتی میباشد.
دستگاه دانه گیر انار از چند بخش کلی که شامل موارد زیر است تشکیل شده است:
قیف بالای دستگاه جهت ورود میوه، جدا کننده اولیه انار، جدا کننده ثانویه انار ، صفحه چرخشی ، شفت تحریک کننده (مخلوط کن)، پمپ پیچ مانند و غیره تشکیل شده است.
ویژگی های بارز دستگاه دانه گیر انار چیست؟
۱ – جدا کننده پوست و دانه انار در حجم بالا
۲ – قابل استفاده برای سایر میوه های مشابه
۳ – میزان جدا کنندگی دانه ها با درصد بالا
۴ – جنس استنلس استیل، بهداشتی و با دوام
دستگاه دانه گیر انار چطور کارمیکند؟
انار ها را ابتدا توسط قیف بالایی تعبیه شده وارد دستگاه شده و به مرحله جدا کننده اول وارد میشوند و سپس به قسمت دانه گیری ثانویه دستگاه وارد می شوند و پس از دوبار عملیات خرد سازی به دستگاه جدا سازی وارد میشوند که توسط شفت مخلوط کن دانه ها از طریق صفحه چرخان از هم جدا میشوند و پوست انار از قسمت پشتی دستگاه دفع میشود. فاصله بین قسمت های جدا کننده اول و ثانویه قابل تغییر است که این مزییت باعث می شود برای میوه های دیگری همچون لیمو از این دستگاه استفاده کرد و گوشت آنها ار پوستشان جدا کرد.

برای سفارش این دستگاه و دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.