خط دریافت در بسته بندی

دربندی قوطی

در فرآیند تولید رب گوجه فرنگی ، پس از آنکه قوطی های رب توسط دستگاه فیلر(Filler) پر شدند، به قسمت دیگری هدایت می شوند که وظیفه پلمپ کردن آنها رابرعهده دارد. این کار توسط دستگاه دربند انجام می شود. پس از فرآیند دربندی، قوطی های رب جهت استریلیزاسیون به دستگاه پاستوریزاتور هدایت می شوند.
وظیفه دستگاه دربندی، مهر و موم کردن قوطی های رب گوجه فرنگی می باشد که از جمله ویژگی های این دستگاه میتوان به درب گذاری افقی یا عمودی اشاره کرد.

انواع مختلف دستگاه دربند:

دستی،نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک
در نوع تمام اتوماتیک، دخالت دستی وجود نداشته و عملیات دربندی به صورت خودکار انجام می شود.

موارد استفاده دستگاه دربند:

صنایع شیمیایی
صنایع دارویی
صنایع غذایی
صنایع الکترونیکی
صنایع آرایشی
نکته حائز اهمیت حین فرآیند دربندی این است که در پایان این عملیات ، درزگیری باید به نحو کامل انجام شود که اگر نقصی در این عمل وجود داشته باشد، همه ی زحمات تولید به هدر خواهد رفت.

  • دستگاه مبدل حرارتی
    مبدل حرارتی یکی از ماشین آلات صنعتی پرکاربرد در خطوط تولید و بسته بندی صنعتی کارخانجات، دستگاه مبدل حرارتی صنعتی می باشد.
  • پرکن روتاری
    پرکن روتاری در فرآیند تولید رب گوجه فرنگی پس از آنکه رب از مرحله پاستورایز عبور کرد، وارد دستگاه پرکن می شود. وظیفه دستگاه پرکن ، پر کردن قوطی های فلزی یا شیشه ای توسط دستگاه های اتوماتیک است که باعث می شود علاوه بر دقیق بودن، از ورود آلودگی نیز جلوگیری به عمل […]
  • سیمر یا دربندی قوطی
    دربندی قوطی در فرآیند تولید رب گوجه فرنگی ، پس از آنکه قوطی های رب توسط دستگاه فیلر(Filler) پر شدند، به قسمت دیگری هدایت می شوند که وظیفه پلمپ کردن آنها رابرعهده دارد. این کار توسط دستگاه دربند انجام می شود. پس از فرآیند دربندی، قوطی های رب جهت استریلیزاسیون به دستگاه پاستوریزاتور هدایت […]