فصل صید ماهیان تن

فصل صید ماهیان تن

خلاصه مقاله :

شاید خیلی از مردم نمیدانند که فصل صید ماهیان تن دقیقا چه موقعی است. یا اصولا تن ماهی چه زمانی در بازار عرضه بیشتری دارد و در پی آن باید ارزان تر باشد.

شاید خیلی از مردم نمیدانند که فصل صید ماهیان تن دقیقا چه موقعی است. یا اصولا تن ماهی چه زمانی در بازار عرضه بیشتری دارد و در پی آن باید ارزان تر باشد. هر چند که هیچوقت ارزان تر از قبل نمی شود…
معمولا روند صید ماهیان تن، منظور همان ماهیانیست که از گوشت آن ها در کنسرو تن ماهی استفاده می شود، از بهمن ماه شروع می شود و تا اواخر اردیبهشت ادامه می یابد. این ماهیان در حقیقت مواد اولیه کارخانه های تن ماهی در کشور می باشند.
در کشور ما علاوه بر صید این ماهی از دریا و مناطق دیگر، در استخر های مخصوص پرورش ماهی نیز به تامین مواد خام کارخانه های ساخت تن ماهی می پردازند. امروزه خبرهای زیادی مبنی بر صید ماهی تن از مناطق مختلفی مانند: آب های دور بندر جاسک، آب های دریای عمان و تالاب انزلی به گوش می رسد.

فصل صید ماهیان تن
اما یکی مهم ترین مناطق صید ماهی تن در کشور ما بندر جاسک می باشد. این شهرستان به علت همسایگی با دریای عمان و اقیانوس هند، هر ساله تعداد زیادی از صیادان را به سمت خود جذب می کند. به گفته جناب آقای مسقطی، مدیرعامل اداره شیلات شهرستان جاسک بیش از ۹۰ درصد تن ماهیان صید شده به کارخانه های کنسرو سازی اصفهان، خوزستان و کرمان ارسال می شود.
وی با اشاره به این‌ که فصل صید تن ماهیان در آب ‌های دور تا فروردین است، یادآور شد: ماهیان تن از نوع هوور، گیدر و ماهی زرده است که در صنعت کنسروسازی استفاده می‌شود.

جهت آشنایی بیشتر با خط تولید کنسرو تن ماهی این مقاله ره مطالعه کنید:

آشنایی با خط تولید تن ماهی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.