خط تولید رب گوجه فرنگی:

اگر به دنبال راه اندازی خط تولید رب گوجه فرنگی هستید و میخواهید اطلاعات بیشتر و دقیق تری در خصوص دستگاه های مورد نیاز و نحوه راه اندازی این خط داشته باشید، مقالات زیر را مطالعه کنید.

شهریور ۱۸, ۱۳۹۷
خط تولید رب گوجه فرنگی

۱- خط تولید رب گوجه فرنگی

رب گوجه فرنگی همیشه دارای بیشترین تقاضا است و همین عامل باعث شده تا فعالان اقتصادی در حوزه مواد غذایی به خط تولید رب گوجه فرنگی نگاه ویژه ای داشته باشند.
بهمن ۹, ۱۳۹۷
machines

۲- ماشین آلات خط تولید رب

در این مقاله سعی خواهیم کرد، به زبانی ساده و روان به معرفی و شرح ماشین آلات خط تولید رب و بخش های مختلف خط تولید رب بپردازیم.
دی ۳, ۱۳۹۷

۳- طراحی کارخانه رب گوجه فرنگی

ایران به عنوان یکی از قطب های تولید رب گوجه فرنگی در خاورمیانه شناخته شده است و تبدیل به منبعی غنی برای صادرات این محصول به سراسر جهان شده است.
بهمن ۴, ۱۳۹۷

برج خنک کننده چیست؟

شاید تا به حال به واژه کولینگ تاور برخورد کرده و علاقه مند باشید با نحوه ی عملکرد این دستگاه آشنا شوید. در این مقاله به طور خلاصه با عملکرد این دستگاه آشنا خواهید شد.
بهمن ۱۱, ۱۳۹۷
پری هیتر چیست؟

پری هیتر چیست؟

در فرآیند تولید رب گوجه فرنگی برای اینکه گوجه ها را آماده پخت کنند از دستگاهی به نام پری هیتر کمک می گیرند. در واقع گوجه ها برای نرم شدن یک حرارت ابتدایی می بینند.

خط بسته بندی رب گوجه فرنگی:

خط تولید تن ماهی:

گر به دنبال راه اندازی خط تولید کنسرو تن ماهی هستید، میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این خط تولید و دستگاه های مربوط به آن، مقالات زیر را مطالعه کنید.

دی ۲۶, ۱۳۹۷
خط تولید تن ماهی

آشنایی با خط تولید تن ماهی

شاید شما جزو اون افرادی باشید که علاقه مند هستید که با نحوه ی تولید تن ماهی، یا به عبارتی با خط تولید تن ماهی آشنا شوید، در دامه با ما همراه باشید.

سایر مقالات:

مهر ۵, ۱۳۹۷
اثر زمان برداشت گوجه فرنگی بر رب

اثر زمان برداشت گوجه فرنگی در رب

در اين پژوهش بررسي گسترده اي روي ويژگيهاي فيزيكي، شيميايي رب گوجه فرنگی در دو گروه هيبريد و استاندارد در طي 3 زمان برداشت گوجه فرنگی انجام شده است.
مهر ۵, ۱۳۹۷
قوام رب گوجه فرنگی

اندازه گيري قوام رب گوجه فرنگي

بررسي قوام رب گوجه فرنگی در بر يكس هاي مختلف نشان داده كه با افزايش بريكس خطاي اندازه گيري قوام به روش بوستويك افزايش مي يابد.
مهر ۴, ۱۳۹۷
ويژگي هاي كيفي رب گوجه فرنگي

بهبود كيفيت رب گوجه فرنگي

در اين پژوهش اثر حرارت دادن درسته گوجه فرنگي و خردكردن اسيدي داغ بر بهبود قوام و همچنين ساير ويژگي هاي کیفی رب گوجه فرنگی مورد بررسي قرار گرفت.
مهر ۴, ۱۳۹۷
بهينه سازي شرايط حرارت دهی اوليه گوجه فرنگي در توليد رب گوجه فرنگی

بهينه سازي شرايط اوليه توليد رب

در اين پژوهش اثر درجه حرارت و فرم فيزيکی گوجه فرنگی در مرحله حرارت دادن اوليه بر قوام و ساير ويژگي هاي رب گوجه فرنگی بررسي شده است.
دی ۱۲, ۱۳۹۷
10 برند برتر تولید کننده رب گوجه فرنگی

تولیدکنندگان رب گوجه فرنگی در ایران

در این مقاله به شرح و بررسی تعدادی از تولید کنندگان بنام کشور در صنایع غذایی و تولید و بسته بندی رب گوجه فرنگی خواهیم پرداخت.
مهر ۹, ۱۳۹۷
محصول رب گوجه فرنگی

چرخه زندگی محصول رب گوجه فرنگی

نتایج تحقيق نشان داد به منظور توليد یک کيلوگرم محصول رب گوجه فرنگی در حدود 3.02 کيلوگرم کربن دی اکسيد توليد می شود.