ماشین آلات خط تولید تن ماهی

ماشین آلات خط تولید تن ماهی

خلاصه مقاله :

در این مقاله به صورت مختصر نگاهی به انواع ماشین آلات خط تولید تن ماهی می اندازیم و در ادامه میتوانید اطلاعات بیشتر در این زمینه را در مقاله آشنایی با خط تولید تن ماهی مطالعه نمایید.

در این مقاله به صورت مختصر نگاهی به انواع ماشین آلات خط تولید تن ماهی می اندازیم و در ادامه میتوانید اطلاعات بیشتر در این زمینه را در مقاله آشنایی با خط تولید تن ماهی مطالعه نمایید.

همان طور که می دانید ماشین آلات خط های تولید متناسب با شرایط، متفاوت هستند. به عنوان مثال کارخانه ای با حجم تولید محصول بیشتر همانطور که به فضا و پرسنل بیشتر نیاز دارد، طبیعتاً به خط تولیدی گسترده تر با امکانات و تجهیزات فنی بیشتری نیاز خواهد داشت. اما برخی از کارخانه های کوچکتر ،بسته به شرایط،ممکن است بعضی از دستگاه ها را از خط تولید حذف کنند و به جای آن از نیروی انسانی کمک بگیرند.

گروه ماشین سازی نامجو در زمینه طراحی، ساخت و تولید ماشین آلات صنایع غذایی فعالیت دارد. این مجموعه در زمینه راه اندازی خط تولید کنسرو جات نیز فعالیت دارد که امور مربوط به نصب و راه اندازی خط تولید کنسرو تن ماهی یکی از زمینه های کاری این مجموعه می باشد.

خط تولید کنسرو تن ماهی و انواع دستگاه های مورد نیاز آن به دست متخصصان و مهندسان مجرب این کارخانه از صفر به صورت کاملا مکانیزه طراحی و ساخته شده است که در این مقاله با این دستگاه ها آشنا میشویم.

در آغاز امر ماهی های تن به صورت منجمد،درون باکس های پلاستیکی قرار دارند. سپس به وسیله ماشین های یخچال داروارد کارخانه می شوند. این ماهی ها توسط باکس های مخصوص از جنس فولاد ضد زنگ ( stainless steel 304 ) یا از جنس گالوانیزه وارد سرد خانه می شوند تا در مسیر خط تولید قرار بگیرند.

برای اینکه بدانید چه نوع ماهی در خط تولید تن ماهی استفاده میشود این مقاله را مطالعه کنید:
همه چیز درباره تن ماهی

در ابتدای خط تولید، دستگاهی به نام باکس برگردان وجود دارد که ماهی های منجمد را درون وان های استخرمی ریزد. با استفاده از قابلیت حرکتی وان های استخر، ماهی را تا قسمت میز کانتینیوس انتقال می دهند. در حقیقت نام این دستگاه بیانگر نحوه عمل آن نیز می باشد؛ به این صورت که میز کانتینیوس دارای نوار نقاله ای است که این نوار در حال حرکت، ابتدا محصول را از قسمت شستشوی ماهی عبور می دهد.

غالبا از آب گرم برای شستشو استفاده می کنند تا در این قسمت اگر هنوز قسمت منجمدی بر روی بدنه ماهی مانده باشد، باز شود. همچنین این قسمت موارد دیگری مانند خون آب های مانده بر روی محصول، پولک و یا مواد زاید دیگر را می شوید و ماهی را برای ارسال به قسمت اره استخوان بر آماده می کند.

با استفاده از دستگاه اره استخوان بر، اپراتور قسمت سر، دم و بال های محصول را بریده و آن را به سوی مرحله بعدی ارسال می کند. بر روی میز های جدا سازی ضایعات، فرد مواد اضافی را از قسمت اصلی جدا کرده و گوشت های محصول را روی میز چیدمان قرار می دهد تا با کمک کالسکه حمل واگن محصول وارد اتوکلاو پخت ماهی شود.

اره استخوان بر ماهی و گوشت

در این قسمت حتما به وان های U شکل احتیاج خواهید داشت که این نوع از وان ها بیشتر برای مواقع اضطراری استفاده می شوند. تصور کنید به صورت ناگهانی حجم بیشتری از قطعات ماهی به سمت اپراتور روانه می شود و فرد زمان کافی برای جدا سازی مواد اضافی را نداشته باشد. در این حالت نوار نقاله تمام محصول را از قسمت اپراتور رد می کند و در انتهای نوار، داخل وان های یو شکل می ریزد.

طبیعتاً پس از پخت محصول در دستگاه اتوکلاو، ماهی مقداری از رطوبت خود را از دست داده و خشک تر می شود. به منظور برطرف کردن این مشکل از سیستم مه پاش استفاده می کنیم. این سیستم در حقیقت اتاقک کوچکی است که در آن با استفاده از مه آب، علاوه بر اینکه رطوبت از دست رفته را به گوشت باز می گردانند، مقداری آن را خنک می کنند.

برای خرید اره اسختوان بر ماهی و گوشت میتوانید به سایت زیر مراجعه کنید:

www.ft-saw.ir

فیله های ماهی پس از خروج از دستگاه مه پاش، وارد نوار سه طبقه فیله گیری می شوند. این دستگاه یکی دیگر از ماشین آلات خط تولید تن ماهی میباشد و همان طور که از نامش پیداست دارای سه طبقه می باشد. در ردیف بالا، اپراتور وظیفه دارد که فیله های ماهی را روی میز های فیله گیری قرار دهد. پس از جدا کردن فیله ها، مقداری ضایعات مانند استخوان و یا پوست وجود دارد که فرد مسئول آن مواد اضافی را بر روی نوار ردیف پایین که از آن به عنوان نوار انتقال ضایعات یاد می شود، قرار می دهد.

در نهایت گوشت و فیله های تمیز شده را که مناسب برای کنسرو می باشد را بر روی نوار انتقال میانی قرار می دهد که به این نوار، نوار انتقال ظرف های پر ماهی فیله نیز می گویند. قسمتی از محصول که آماده است تا از آن در تولید کنسرو استفاده شود را درون ظروف بن ماری قرار می دهند و این ظروف توسط نوار ترافیک ظروف بن ماری به قسمت بعد منتقل می شوند.
در قسمت بعد اپراتور ظروف بنماری را که حاوی فیله های گوشت ماهی می باشد را درون دستگاه پر کن گوشت ماهی می ریزد و سپس ظرف خالی بن ماری را روی نوار نقاله قرار می دهد تا مجددا به مسیر باز گردد. وظیفه دستگاه پر کن یا فیلر در حقیقت پر کردن قوطی های کنسرو ماهی می باشد. اما این قوطی های کنسرو خالی از کجا می آیند!؟

از دیگر ماشین آلات خط تولید تن ماهی نوار ترافیک قوطی است. همان دستگاهی که قوطی های خالی را در زیر دستگاه پر کن قرار می دهد تا این دستگاه گوشت ماهی را درون آن ها بریزد. برای اینکه بدانیم دستگاه پر کن چه مقدار حجم گوشت رادر قوطی کنسرو ریخته است، نیاز به یک ترازوی دقیق خواهیم داشت. این ترازو در حقیقت دستگاه توزین است که هر یک از قوطی ها را وزن می کند. در صورت اختلاف بین وزن تعریف شده برای دستگاه توزین و وزن حقیقی قوطی، این ماشین، کنسرو را از خط خارج می کند تا اپراتور بعد از بررسی مجددا آن را درون خط قرار دهد.

دستگاه پرکن تن ماهی و کنسروجات

عملکرد دستگاه آب نمک زنی از نام آن کاملا پیداست. این دستگاه دارای مخزنی است که در آن آب و نمک مخلوط می شود و توسط نازل مخصوص به کنسرو اضافه می شود. گفتنی است میزان اضافه کردن محلول آب نمک در این دستگاه قابل تنظیم می باشد. در مجموعه ماشین آلات خط تولید تن ماهی علاوه بر ماشین آب نمک زنی، دستگاه های دیگری داریم که عملکرد آن ها مشابه ماشین آب نمک زنی است. روغن ریز، فلفل ریز، شوید ریز و غیره نیز عملکردی شبیه به آب نمک زنی دارند. البته در برخی از کارخانه ها، به جای استفاده از آب نمک زنی ممکن است از دستگاه نمک ریز استفاده کنند. نمک جدا از طعم دهندگی به غذا باعث ضدعفونی شدن و جلوگیری از فساد سریع ماده غذایی شده و به افزایش ماندگاری آن نیز کمک می کند.

دستگاه نمک زنی خط تولید کنسرو تن ماهی

اخیرا اکثر کارخانه ها ترجیح می دهندبه جای نمک از آب نمک استفاده کنند. چون آب نمک به صورت محلول است و در مدت زمان کمتری وارد بافت محصول می شود؛ اما نمک به تنهایی چنین قابلیتی را ندارد.
دقت داشته باشید که ترتیب اضافه کردن این مواد به کنسرو تن ماهی بسیار مهم است. به طور مثال ابتدا باید آب نمک به کنسرو اضافه شود و سپس روغن. دلیل آن این است که وقتی آب نمک به محصول اضافه می شود، گوشت ماهی آن را جذب می کند. حال تصور کنید ابتدا روغن بریزید، در این شرایط دیگر آب نمک نمی تواند جذب گوشت شود.

در مرحله بعدی با دستگاه اگزاست آشنا خواهیم شد. این دستگاه در حقیقت قبل از این که درب کنسرو بسته شود، با بخار درون آنرا پر می کند که اگر هوای کثیف یا بوی نامطبوعی درون کنسرو باشد، از آن خارج شود و سپس بلافاصله درب آن توسط دستگاه درب بندی بسته می شود.

دستگاه اگزاست برای خط تولید کنسرو تن ماهی
در مرحله بعد، به منظور اطمینان حاصل کردن از عدم وجود مشکل در قوطی های کنسرو، این ظروف توسط نواری از جلوی مسئول مربوطه عبور داده می شوند که به آن نوار بازدید می گویند. مشکلاتی که ممکن است باعث شود تا اپراتور قوطی را از خط خارج کند شامل مواردی چون: درب قوطی خوب و کامل بسته نشده باشد، درب آسان باز شو نداشته باشد، قوطی دچار فرو رفتگی یا ضرب خوردگی شده باشد، قوطی به صورت برعکس وارد دستگاه شده باشد، و مواردی از این دست.

بعد از بررسی، قوطی ها به منظور شستشو، وارد دستگاه قوطی شور می شوند. در این مرحله، ابتدا قوطی با آب داغ شسته می شود و سپس توسط بخار آب خشک می شود.
نکته: استفاده از آب داغ برای شستشوی قوطی این است که آب داغ شویندگی بهتری نسبت به آب خنک دارد و همچنین آب داغ چربی ها را نیز بهتر از بین می برد.

دستگاه قوطی شور خط تولید تن ماهی

در مرحله بعد برای پخت دوم، کنسرو باید وارد اتوکلاو پخت ماهی شود. فقط با این تفاوت که در مرحله قبلی خود ماهی وارد اتوکلاو می شد ولی در این مرحله کنسرو تن ماهی درون اتوکلاو قرار می گیرد. اما از آن جایی که بین قوطی شور و لودر اختلاف ارتفاع وجود دارد، قوطی ها توسط دستگاه ترافیک قوطی اسپیرال به صورت چرخشی به دستگاه لودر می رسند. دستگاه لودر به مانند دست انسان قوطی ها را داخل باکس مخصوص اتوکلاو می چیند تا وارد اتوکلاو پخت ماهی در قوطی شود و پس از پخت، این قوطی ها به وسیله آنلودر که عملکرد آن کاملا برعکس لودر است، از درون باکس های مخصوص خارج می شوند و برای بسته بندی نهایی به قسمت شرینگ پک ارسال می شوند.

اتوکلاو پخت ماهی در خط تولید کنسرو تن ماهی
نکته: در پخت دوم که کنسرو درون اتوکلاو قرار می گیرد، در حقیقت ابتدا به کنسرو دما می دهند و بلافاصله آن را سرد می کنند. از این طریق اگر میکروبی هم وجود داشته باشد، کاملا از بین می رود. در واقع آن را پاستوریزه می کنند و همچنین شامل پخت نهایی نیزمی شود.

در مجموعه مقالات بعدی وبسایت گروه ماشین سازی نامجو به شرح و تفصیل ماشین آلات خط تولید تن ماهی خواهیم پرداخت.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.