آشنایی با خط تولید تن ماهی

آشنایی با خط تولید تن ماهی

خلاصه مقاله :

شاید شما جزو اون افرادی باشید که علاقه مند هستید که با خط تولید تن ماهی آشنا شوید، خط تولید تن ماهی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به صورت مجزا و خلاصه به نحوه ی کارکرد هر کدام از قسمت ها میپردازیم.

شاید شما جزو اون افرادی باشید که علاقه مند هستید که با نحوه ی تولید تن ماهی،  یا به عبارتی با خط تولید تن ماهی آشنا شوید، در دامه با ما همراه باشید.

ماهی یکی از محصولات مفید دریایی است که بدلیل داشتن خواص بسیار بالا و ارزشمند آن، توسط کارشناسان تغذیه بسیار توصیه شده است. از جمله خواص ماهی می توان به مواردی از قبیل: پروتئین ، امگا ۳ ، ویتامین D ، کاهش سکته های قلبی و مغزی و غیره اشاره کرد که با توجه به میزان بالا بودن ویتامین D در آن و از طرفی کمبود بسیار زیاد کمبود این ویتامین در میان ایرانیان مصرف آن بسیار توصیه شده است. اما شاید به این ماده مقوی و مهم بدلیل نحوه ی پخت آن یا بوی خاص آن ، دسترسی نداشته باشید که قطعا به سراغ محصولات کارخانه ای یا بسته بندی اون مثل کنسرو تن ماهی خواهید رفت.
خط تولید تن ماهی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در ادامه به صورت مجزا و خلاصه به نحوه ی کارکرد هر کدام از قسمت ها میپردازیم.

خط تولید کنسرو تن ماهی

مرحله مقدماتی

در این مرحله ابتدایی خط تولید تن ماهی، ماهی ها پس از ورود به کارخانه شسته شده و برای ورود به بخش برش آماده میشوند.

برش ماهی

در این قسمت ماهی های تازه یا یخ زده توسط دستگاه برش زن ماهی برش خورده که دستگاه برش زن ماهی خط تولید تن ماهی، هر دو گونه ماهی های بدون استخوان و استخوان دار را پشتیبانی می کند. این دستگاه برش هایی با عرض ۴۰۰ یا ۷۰۰ میلی متری را پشتیبانی می کند. حداکثر ارتفاع قابل تنظیم دستگاه برش توسط راهنما، ۵۰۰ میلی متر میباشد.

شست و شو

در چرخه خط تولید تن ماهی، ماهی های برش خورده توسط قسمت برش به این قسمت وارد میشوند و مواد اضافی آن ها توسط دستگاه شست و شو ماهی شسته شده و به قسمت بعد خط تولید تن ماهی انتقال داده می شوند. آب مصرفی در دستگاه شست و شوی ماهی را میتوان از آب غیر قابل شرب استفاده نمود و همچنین این دستگاه مجهز به سینی هایی است که آب اضافی را جمع می کند.

خط تولید تن ماهی

حذف خون ماهی

ماهی های شسته شده در قسمت شست و شو خط تولید تن ماهی وارد قسمت حذف خون میشوند. در این قسمت توسط دستگاه حذف کننده خون ماهی ، خون ماهی های تازه یا یخ زده از گوشت ماهی جدا می شوند. ماهی های شسسته شده در آب قوطه ور می شوند تا هم سبکتر شوند و هم گوشت آنها تمیز تر شود.دستگاه حذف کننده ی خون ماهی با توجه به نیازهای خط تولید تن ماهی، در ظرفیت های مختلف تولید می گردد . این دستگاه مجهز به سنسور های باز و دمدند های با سرعت بالا میباشد.

پخت در نمک یا آب

پس از حذف خون ماهی های شسته شده در قسمت خون زدایی ، وارد قسمت دیگ پخت در نمک یا آب می شوند، در این مرحله ماهی های ورودی ، وارد دستگاه شده و با توجه به نوع پخت ( نمک یا آب) ، پخته می شوند. دیگ پخت ماهی با توجه به نیازهای خط تولید تن ماهی ، دارای ظرفیت های مختلفی میباشد. این دستگاه مجهز به خروجی روغن با اسپری کننده آب میباشد که روغن های پخت و پز شده را برای بازیافت مجدد جمع آوری می نماید.

ماشین آلات خط تولید کنسرو تن

شست و شو دهنده ی ظروف تن ماهی

در این قسمت دیگر خط تولید تن ماهی، ظرف های مورد استفاده در قسمت پر کنی شسته می شوند. از ویژگی های دستگاه شست و شو دهنده ی ظروف تن ماهی میتوان به دارا بودن عایق حرارتی، مجهز به مارپیچ های بسته (مبرد) و خنک کننده برای بازیابی مایعات، کنترل کننده اتوماتیک درجه حرارت و تنظیم کننده شیر ورودی بخار نام برد. دستگاه شست و شو دهنده ی ظروف تن ماهی از قسمت های پیش شست و شو، شست و شو و شست و شو دهنده مناطق جانبی، مجهز به پمپ فشار و نازل شوینده تشکیل شده است.

سیستم تمیز کننده

در این بخش خط تولید تن ماهی محصول پخته شده وارد دستگاه تمیز کننده می شود و پوست، استخوان و قسمت های سیاه محصول جدا می شوند. پس از پایان تمیز سازی ماهی ها به بخش قالب زنی وارد می شوند. در این قسمت تعداد اپراتور ها دستگاه با توجه به نیاز سیستم در نظر گرفته می شود و از آنجا این سیستم قابل تنظیم است میتوان آن را برای نیازهای مختلف گسترش داد.
این دستگاه شامل جداول جداگانه و یا یکی و یکپارچه میباشد،دارای صندلی هایی با قابلیت ارگونومیک ( صندلی چرخان با قابلیت تنظیم ارتفاع)، جاپایی و قسمت جمع کننده زباله میباشد. همچنین این دستگاه به یک سیستم باز و بست آسان به همراه نقاله مجهز است که فراید تمیز سازی را راحتر می نماید.
این سیستم میتواند داری یک سیستم کنترل کننده تولید جداگانه به صورت اختیاری نیز باشد.

دستگاه قالب زنی ماهی

پس از پایان پخت ماهی و جدا شدن پوست و استخوان و قسمت های اضافی ماهی ، وارد دستگاه قالب زنی ماهی می شوند، کار دستگاه قالب زنی خط تولید تن ماهی، شکل دهی کلی به گوشت ماهی های ورودی میباشد که این قالب ها از مسیر خلاء و منجمد سازی عبور می کنند.
دستگاه قالب زنی ، یک دستگاه همه فن حریف میباشد زیرا با انواع قالب های مختلف سازگار می باشد.ویژگی منحصر به فرد این دستگاه تولید محصولی با قالب های یک شکل است که منجر به انجماد، بسته بندی بهتر و استفاده حداکثری از فضای ظرف ها می شود.

بسته بندی اتوماتیک تن ماهی

پس از قالب دهی گوشت ماهی ها در قسمت قالب زنی خط تولید تن ماهی ، ماهی ها وارد دستگاه بسته بندی اتوماتیک تن ماهی می شوند. ظرفیت دستگاه بسته بندی چیزی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ قوطی در دقیقه میباشد. از قابلیت های این دستگاه ، انعطفاف پذیری بالا و مجهز به تنظیم کننده الکترونیکی وزن قوطی های پر شده با نمایشگر لمسی است.
تغییر ساده قالب بندی ،برش با کیفیت بالا، هزینه های کم نگه داری، افزایش سرعت در تولید و وزن دقیق از جمله ویژگی های بارز این دستگاه است.

روغن زنی

عملیات روغن زنی قبل از ورود محصول به بخش بسته بندی خط تولید تن ماهی انجام میشود. کار دستگاه روغن زنی ، اضافه نمودن روغن یا سس به تن ماهی میباشد.
روغن یا سس های اضافی قبل از ورود به تانکر روغن از مسیر فیلتر تعبیه شده عبور داده می شوند.

شست و شوی قوطی های تن ماهی

کار دستگاه شست و شو دهنده قوطی های تن ماهی، تمیز سازی قوطی های تن ماهی میباشد. در این مرحله چون یک امولسیون آب و روغن تشکیل می گردد، برای جدا سازی روغن از آب، از یک پمپ سانتریفیوژ استفاده می شود. از آنجایی که شست و شو با آب گرم انجام می شود، باعث میشود که در هنگام شست و شو مناطقی بیشتری را مورد تاثیر قرار دهد. دستگاه شست و شو دهنده قوطی های تن ماهی با توجه به نوع نیاز در اندازها و سرعت های مختلف قابل سفارش است.

پالت گذاری ظروف اتوکلاو

در این قسمت خط تولید تن ماهی ظروف برای ورود به بخش اتوکلاو پالت گذاری می شوند ، در واقع کار دستگاه پالت گذاری خط تولید تن ماهی، چیدن قوطی های در کنار هم برای ورود به بخش اتوکلاو است. کار دستگاه پالت گذاری ظروف اتوکلاو به صورت تمام اتوماتیک انجام می شود.

اتوکلاو پخت ماهی

اتوکلاو

یکی از قسمت های مهم خط تولید تن ماهی ، قسمت اتوکلاو میباشد. در این مرحله از چرخه تولید تن ماهی ، عملیات استریلیزه کردن تن ماهی انجام می پذیرد. عملیات استریل کردن تن ماهی که با دستگاه اتوکلاو انجام می شود توسط بخار با فشار بالا صورت می پذیرد،که دما و فشار در این قسمت به صورت کنترل شده می باشد.
دستگاه اتوکلاو ماشین سازی نامجو مطابق با استانداردهای روز میباشد.
این دستگاه با دارا بودن قطرهای ۱۳۸۰ و ۱۵۰۰ میلی متر تمام نیازهای تولید شما را برطرف می کند.
با توجه به دارا بودن دستگاه اتوکلاو کنترلر/برنامه نویس اتوماتیک؛ میتوان برنامه های مختلف استریلیزه کردن و دمای F0 سنسور را برنامه ریزی کرد.

استفاده از یک مبدل حرارتی باعث خواهد شد که دستگاه اتو کلاو به یک سیستم کارآمد از نظر انرژی تبدیل شود که به برخی از ویژگی های آن در زیر اشاره خواهیم کرد:
صرفه جویی در خنک کننده آب
صرفه جویی در آب و سوخت دیگ بخار خط تولید تن ماهی برای تولید بخار
استفاده مجدد از آب خنک کننده آب و بازگشت آب به چرخه یا منبع اصلی آب
با توجه به مجهز بودن دستگاه اتو کلاو به سیستم عایق بندی ،از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد کرد.

پالت گذاری مجدد قوطی های تن ماهی پس از استریلیزه کردن

پس از استریلیزه کردن تن ماهی ، قوطی ها یا ظروف تن ماهی وارد قسمت پالت گذاری مجدد می شوند، در این مرحله قوطی های تن ماهی بر روی نوار انتقال حرکت کرده و توسط دستگاه پالت گذاری مجدد ، قوطی های تن ماهی در کنار هم و در یک ردیف قرار می گیرند.
کار این دستگاه به صورت اتوماتیک میباشد.

خشک کن

در این مرحله از خط تولید تن ماهی ، قوطی های خروجی از قسمت استریل کردن، وارد دستگاه شست و شو و خشک کن می شوند که کار این دستگاه ، شستن قوطی های کنسرو تن ماهی و سپس خشک کردن آن ها میباشد. شست و شو در این قسمت توسط آب گرم انجام می شود و عملیات خشک سازی توسط یک کمپرسور مجهز به دمنده با ظرفیت بالا انجام می شود.
این قسمت نیز به یک خنک کننده برای بازیافت آب و همچنین کنترل کننده اتوماتیک درجه حرارت مجهز است.

بسته بندی کنسرو تن ماهی

در این قسمت از فرآیند خط تولید تن ماهی ، کنسرو تن ماهی بسته بندی میشود. یعنی قوطی های تن ماهی وارد کارتون های از قبل طراحی شده می شوند و به این ترتیب قوطی های تن ماهی پوشش دار می شوند. همچنین این دستگاه با توجه به داشتن چسب حرارتی این قابلیت را می دهد که اگر محصول نهایی دارای پوشش پلاستیکی باشد عملیلات سریع پلمپ و بسته بندی آن انجام گیرد.
دستگاه بسته بندی خط تولید تن ماهی بسته به نیاز تولید در ظرفیت های تکی و سه تایی (پوشش گذاری تکی یا پوشش گذاری سه تایی همزمان) تولید می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.