سورتینگ چیست؟

سورتینگ چیست؟

خلاصه مقاله :

در صنعت مواد خام را بر اساس شکل، اندازه، وزن و رنگ ها آنها غربال می کنند که به این فرآیند انجام شده در اصطلاح سورتینگ می گویند. هدف استفاده از سورتینگ در صنعت، حذف آلاینده های احتمالی می باشد که برای این کار از سورت های یک شکل کمک می گیرند.

میوه ها و صیفی جات، مواد غذایی و به طور کلی مواد خام را بر اساس کیفیت آنها رتبه بندی می کنند. در صنعت هم این مواد خام را بر اساس: شکل، اندازه، وزن و رنگ ها آنها غربال می کنند که به این فرآیند انجام شده در اصطلاح سورتینگ می گویند. هدف از این فرآیند در صنعت، داشتن یک محصول با کیفیت بالا و البته قیمت مطلوب میباشد. ممکن است که برای برخی افراد، رنگ یک ماده غذایی جذاب باشد یا اینکه در نظر برخی دیگر شکل آن مهم باشد که هدف از فرآیند سورتینگ، در نظر گرفتن این ذائقه ها می باشد.

سورتینگ
درجه بندی و سورتینگ دو اصطلاح پرکاربرد است که در صنایع گوناگون به کاربرده می شوند. سورتینگ به معنی جداسازی بر اساس یکی از ویژگی های قابل اندازه گیری مواد خام اولیه میباشد. در حالی که در درجه بندی، کیفیت کلی مواد غذایی را بر اساس چندین صفت مختلف مورد بررسی قرار می دهند. درجه بندی محصولات تازه نیز میتواند خود به عنوان یک عملیات سورتینگ بر اساس کیفیت نام گذاری شود. چرا که در این فرآیند محصول نهایی بهبود می یابد. میوه های تازه موجود در بازار مثل سیب با توجه به کیفیت آنها از قبیل: اندازه، رنگ و شکل و عیب های موجود در آن ها دسته بندی می شوند. دو مورد اول (شکل و اندازه، رنگ) در صنعت مورد کاربرد قرار می گیرد ولی مورد سوم که دسته بندی بر اساس نواقص است دارای کاربرد بسیار کمتر است و استقبالی از آن نمی شود. چرا که این فرآیند به صورت دستی صورت می پذیرد و همچنین قیمت تمام شده آن نسبت به کیفیت آن بالا میباشد.
فرض کنید که برای تولید یک میوه با اندازه و شکل یکسان دو روش موجود است. در روش اول اپراتورهای انسانی وظیفه جداسازی محصول را به عهده دارند. در روش دوم برای جداسازی از دستگاه های مجهز به مادون قرمز و لیزر کمک می گیرند. در روش اول ممکن است بعضی از میوه ها دارای عیب و نقص یا کپک زدگی باشند که در حین عملیات سورتینگ ممکن است از دید اپراتور، مخفی بماند که در نتیجه محصول نهایی، دارای عیب و نقص بوده و از کیفیت محصول نهایی کاسته خواهد شد. در روش دوم که از دستگاه های مادون قرمز و لیزری برای جداسازی استفاده می شود، تمامی میوه ها توسط تجهیزات مربوطه اسکن می شوند و میوه های دارای عیب و نقص از بقیه میوه ها جدا می شوند که در نتیجه آن، محصول نهایی دارای کمترین عیب و نقص احتمالی می باشد.
در مواردی که سورتینگ و درجه بندی به صورت دستی و سنتی صورت بپذیرد، نمی توان ادعا کرد که محصول نهایی دارای کیفیت بالایی است ولی در صورتی که از دستگاه های مادون قرمز و لیزر یا سایر ماشین آلات برای تولید یک محصول با کیفیت استفاده شود به عنوان مثال: سیب، خروجی نهایی محصولاتی با شکل، اندازه و وزن یکدست خواهد بود که علاوه بر داشتن صرفه اقتصادی و سرعت بالا، نظر مصرف کننده را نیز به سمت خود جلب خواهد کرد.

سورتینگ رنگ

اغلب رنگ های مواد غذایی، نظر هر بیننده ای را به سمت خود جلب می کنند و از طرفی داشتن یک محصول با رنگ های مشابه، به طبع قیمت تمام شده ی آن را افزایش خواهد داد. در صنعت برای اینکه میوه یا صیفی جات را سورت کنند از دستگاه هایی که مجهز به اسکنر رنگ هستند، استفاده می کنند. از جمله مواد غذایی که از این دستگاه ها کمک می گیرند می توان به آجیل ها، روغن های گیاهی و قهوه اشاره کرد. هدف استفاده از این دستگاه ها، جدا کردن میوه ها، گوشت یا سبزی هایی است که به خاطر سمی بودن دچار تغییر رنگ شده اند.
در مقایسه با سورتینگ دستی، استفاده از این ماشین آلات جهت سورتینگ، راندمان کار را افزایش داده و باعث صرفه جویی در کار و زمان خواهد شد.

دستگاه سورتینگ

سورتینگ شکل

هدف استفاده از سورتینگ شکل در صنعت، حذف آلاینده های احتمالی می باشد که برای این کار از سورت های یک شکل کمک می گیرند. به عنوان نمونه، گندم را از سورت های دارای شکل مشخص عبور می دهند تا آلایند هایی که دارای وزن و اندازه یکسان هستند ولی دارای شکل یکجور با این سورت نیستند را حذف کنند.
درجه بندی مواد غذایی شامل بازرسی، ارزیابی و سورتینگ غذاهای مختلف در رابطه با کیفیت، تازگی، الزامات قانونی و ارزش فروش در بازار است. درجه بندی مواد غذایی اغلب به صورت دستی صورت می پذیرد که در آن مواد غذایی مورد ارزیابی قرار گرفته و سورت می شوند. برای سورتینگ محصولات خوراکی بر اساس اندازه، شکل و کیفیت آنها ممکن است که از ماشین آلات صنعتی نیز بهره ببرند . به عنوان مثال، می توان برای حذف غذاهای فاسد از غذا های سالم از این ماشین آلات کمک گرفت. برای مثال: درجه بندی نخود شامل سورتینگ بر اساس اندازه آن می باشد که در اینجا کوچکترین نخود به عنوان محصول هدف انتخاب می شود و عملیات سورتینگ بر اساس همین اندازه صورت می پذیرد. البته نوع دیگری هم وجود دارد که نخود ها را به صورت شناور در می آورند و سپس بر اساس چگالی، آنها را از هم جدا می کنند.

سورتینگ در خط تولید رب گوجه فرنگی

یکی از کاربردهای سورتینگ، استفاده از آن در فرآیند تولید رب می باشد. در حین فرآیند سورتینگ، نمی توان از دستگاه های تمام اتوماتیک استفاده کرد. دلیل آن هم، وجود گوجه های له شده و همچنین شاخه برگ و موراد اضافی در محصول اولیه است. بدین منظور برای حذف گوجه های خراب شده و همچنین شاخ و برگ اضافی، از اپراتور های انسانی در کنار خط تولید رب استفاده می کنند . جایگاه مرحله سورتینگ در حین فرآیند تولید رب گوجه فرنگی، قبل از دستگاه مونو پمپ(وظیفه انتقال گوجه ها به دستگاه کراشر را بر عهده دارد) و بعد از فیلتر فیزیکی (کار تصفیه آب را بر عهده دارد) میباشد.

شستشو و سورتینگ

کلام پایانی
در ده سال اخیر و به خصوص در این چند سال، درجه بندی و سورتینگ محصولات خام همگام با پیشرفت تکنولوژی و آمدن دستگاه های مدرن از قبیل فناوری های رباتیک، سیستم های اپتیکال و مادون قرمز، بروز شده اند. این دستگاه ها علاوه بر افزایش سرعت در تولید محصول نهایی، کیفیت آن را نیز افزایش می دهند. با پیشرفت های ذکر شده و استقبال گسترده از این دستگاه ها در نقاط مختلف جهان هنوز روند استفاده از این تکنولوژی در کشور ما با کندی رو به رو می باشد و صنایعی که از این تکنولوژی، برای تولید محصول خود استفاده می کنند بسیار اندک میباشد ولی خوشبختانه با توجه به اهمیت دادن مصرف کنند گان به کیفیت کالا، و از طرفی تبلیغات مناسب در این حوزه، استفاده از این ماشین آلات در خط تولید مواد غذایی رو به رشد می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص راه اندازی خطوط تولید صنایع غذایی از طریق شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.